ᐉ Чим фарбувати 3д панелі? — блог Gipster

Чим фарбувати 3д панелі?

     У дизайні інтер'єрів постійно відбуваються зміни, з'являються нові варіанти внутрішньої обробки приміщень. 3д панелі стали одним з таких проривів кілька років тому, і зараз блискавично поширюються серед споживачів. Сучасний зовнішній вигляд і величезні можливості для застосування, роблять 3д панелі одними з найбільш привабливих варіантів сьогодні. Матеріал і колір фарбування може бути абсолютно різними, все залежить від ідеї дизайнера і місця де вони будуть використані. 3д панелі часто поєднують з різними декоративними штукатурками та лаками.

     Багато хто перед установкою, вдаватися  в питання, чим пофарбувати 3д панелі? Далеко не всі ми вчилися на малярів, тому вибрати відповідну інтер'єрну фарбу може бути не так вже й легко. Існують водорозчинні та органорозчинні фарби. Останнім часом все більше людей схиляється до водорозчинних, бо вони менш токсичні і володіють антиалергенними властивостями. Внаслідок того, що в них сполучним елементом є акрилова або латексна смола, вони дуже довговічні. Однак якщо в приміщенні може бути підвищена вологість (наприклад, ванна) то краще використовувати органорозчинні фарби, оскільки вони більш стійкі до цього середовища.


Купити рожеві гіпсові панелі

   Чим фахівці рекомендують фарбувати 3д панелі?


     Для того щоб спростити завдання, звернемося до досвідчених майстрів, які виділяють чотири найбільш популярних види інтер'єрної фарби для гіпсу:

  • Акрилові
  • Фактурні
  • Акрил-стирольні
  • Водоемульсійні

     Кожен вид має як плюси, так і мінуси. Акрилова фарба отримала широке поширення при фарбуванні 3д панелей. Чим же вона відрізняється? Назва акрилова фарба отримала за рахунок того, що проводиться на основі поліакрилатів та інших кополімерів, які утворюють плівку. При розведенні водою, їх можна пофарбувати в різні кольори, але слід пам'ятати, що фарба після висихання буде виглядати трохи темніше.

     Далі, щоб визначитися, чим фарбувати гіпсові 3д панелі, можна розглянути фактурні фарби. Цей сучасний матеріал у поєднанні з тривимірними панелями буде виглядати дуже доречно. Фактурною вона називається тому, що завдяки густому наповнювачу може створювати на поверхні рельєф. У неї досить значна витрата, але результат перевершить всі очікування.

   Є чотири види фактурних фарб:

  1. Мизури
  2. Марсельський віск
  3. Рельєф
  4. Атакама

     Акрил-стирольную фарбу в більшості використовують для антикорозійного захисту металів, але для фарбування гіпсових виробів вона теж підійде.

  Приклад фарбування гіпсових панелей   Багато майстрів скажуть, чим фарбувати 3д панелі, якщо не водоемульсійною фарбою? Основний плюс водоемульсійки – її в'язкість. Не доведеться довго чекати, поки вона висохне. Вона абсолютно безпечна, і не завдасть великого клопоту навколишнім при фарбуванні. Вона не залишає після себе затяжного запаху, який доведеться вивітрювати кілька днів, а то і тиждень. Можливість надати фарбі будь-який колір і відтінок. Нанесення не вимагає особливих малярських навичок і є простим навіть для новачка. Єдиний момент: її не бажано наносити при низьких температурах, але для роботи в приміщенні це не повинно бути проблемою.

      Тепер, розібравшись чим пофарбувати гіпсові 3д панелі, перейдемо до особливостей процесу. Всі фарби, про які було сказано, легко миються і їх можна перефарбувати в інший колір без особливих труднощів. Для створення ще більш дивовижного ефекту, панелі декорують золотим, срібним або хромовим кольором. При цьому використовують всю дизайнерську фантазію, роблячи спеціальні орнаменти, забарвлюючи повністю або частково тривимірні панелі. Поверхню для захисту від подряпин, а також інших пошкоджень покривають спеціальним лаком внаслідок чого досягається візуальний ефект металу.

     Здається, ми трохи привідкрили таємницю, чим фарбувати 3д панелі. Однозначно можна сказати, що головне у фарбуванні суворо дотримуватися інструкцій виробника, оскільки різні види фарб мають свої особливості, які слід враховувати. Краще проконсультуватися з фахівцями, перш ніж починати фарбування. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, то результати можуть вразити будь-кого, хто захоче побачити ваш оновлений інтер'єр.