ᐉ Чим фарбувати гіпсові панелі? — блог Gipster

Чим фарбувати гіпсові панелі?

     У наші дні гіпсові 3Д панелі є одним із найбільш популярних способів створення оригінального інтер'єру в квартирі, приватному будинку, офісі чи ресторані. Великий вибір дизайнів, привабливість, простота монтажу, практичність, довговічність - ось лише кілька моментів, які приваблюють у цьому відносно новому матеріалі.

     Одним із найважливіших переваг, які надають власнику гіпсові декоративні 3Д панелі, є універсальність. Матеріал, з якого виготовлені ці вироби, відмінно поєднується з різними фарбами, лаками, декоративними штукатурками. Якщо ви вирішили пофарбувати гіпсові 3D панелі, то перед вами відкривається найширший вибір можливостей. Ви можете використовувати ті чи інші покриття, в залежності від дизайнерського задуму або умов експлуатації оздоблювального матеріалу. Проте які фарби є найбільш популярними та зручними при роботі з цими тривимірними гіпсовими виробами?     Види фарб для гіпсових 3Д панелей


     Вибір інтер'єрних фарб у наші часи надзвичайно широкий. На ринку широко представлена продукція вітчизняних та зарубіжних виробників у різній ціновій категорії з різноманітними декоративними та експлуатаційними характеристиками. 3Д панелі гіпсові можна фарбувати як фасадними, так інтер'єрними фарбами. Але оскільки вони є прикрасою інтер'єру, то розглядати ми будемо лише ті, які призначені для використання всередині приміщень. Більшість виробників, що виготовляють гіпсові панелі, рекомендують застосовувати для їх фарбування наступні види фарб:

  • водоемульсійні;
  • фактурні;
  • акрилові;
  • акрил-стирольні.

     Всі перераховані види ідеально підходять для використання всередині приміщень, так як не виділяють токсичних елементів, стійкі до стирання, а також легко наносяться, не мають неприємного запаху. Ці барвисті покриття при нанесенні на гіпсові панелі 3D здатні служити довгі роки. Їх можна мити, використовуючи воду, щадні миючі засоби, навіть м'яку щітку. При бажанні панелі можна легко перефарбувати, без необхідності зняття старого шару покриття.     Особливі технології фарбування гіпсових 3D панелей

     Крім звичайної фарби, 3Д гіпсові панелі можуть бути покриті й іншими речовинами, сумішами. Дуже часто для декорування та захисту їх поверхонь використовують прозорі лаки та ті, які містять пігмент. Прозорий лак може застосовуватися поверх фарби в якості захисного шару або самостійно. Для оздоблювальних робіт рекомендують використовувати тільки спеціальні лаки, що призначені для жилих приміщень.

     Одним із найновіших та ефектніших способів фарбування гіпсових тривимірних панелей є нанесення на них спеціальних фарб з ефектами золота, срібла, бронзи або хрому. Вони наносяться на 3D панелі гіпсові за допомогою аерографа, виглядають на рельєфній поверхні просто чудово. Практикується як загальне фарбування поверхні, так і вибіркове художнє покриття, коли фарба наноситься на окремі елементи візерунка, які виділяються на загальному фоні. Для такого декору використовують акрилову фарбу, а виступаючі частини орнаменту панелі обережно фарбують сумішами, що імітують метали.

     Оскільки фарби з ефектами золота або хрому недешеві, а робота з їх нанесення на панелі вимагає особливої кваліфікації й витрат часу, то певна річ, що такі гіпсові панелі власники прагнуть захистити від пошкоджень. Ідеальним варіантом для цього є керамічний лак - глянсовий, дуже міцний.

     Ще одним цікавим варіантом декорування є перламутрові покриття. Так як для їх нанесення необхідно спеціальне пневматичне обладнання, то найчастіше такі роботи проводяться в умовах фарбувального цеху спеціалізованими компаніями. Але при бажанні можна знайти фахівців із мобільною фарбувальною станцією, які зроблять такі роботи на місці. Перламутр може бути не тільки білим, додаючи спеціальні пігменти, можна досягти будь-якого кольору, відтінку. Вироби з перламутровим покриттям виглядають чудово, особливо при правильно підібраному освітленні. Перламутрові фарби, крім цього, відмінно захищають поверхню гіпсу навіть без використання спеціальних лаків.

     Наостанок слід зазначити, що максимально естетичний ефект при фарбуванні можна досягти лише уважно дотримуючись рекомендацій виробника фарби. Перед нанесенням покриття на поверхню гіпсу потрібно обов'язково очистити її від забруднень, пилу, а також поґрунтувати. Фарбувати панелі можна пензлем або валиком, але найкращий ефект, поза всяких сумнівів, забезпечить спосіб напилення за допомогою фарбувального компресора або аерографа.