ᐉ Чим фарбувати вироби з гіпсу? — блог Gipster

Чим фарбувати вироби з гіпсу?

    Якщо у вас виникло питання про фарбування гіпсової ліпнини, можете не перейматися з приводу якихось особливих складнощів у цьому процесі. Цей процес під силу будь-якій людині, яка вміє тримати в руках пензлик. Крім того, гіпс є матеріалом, який дуже добре сприймає практично будь-які види фарб, і вони чудово на нього лягають. При правильному підході цей процес не займе багато часу, сил та енергії. Підготовка до фарбування охоплює всі стандартні процедури. Поверхня гіпсових елементів покрита білим «пилом», дуже схожим на крейду. Він легко усувається звичайним ґрунтуванням поверхні.

    Яку ж ґрунтовку використати, перш ніж фарбувати вироби з гіпсу? У будівельному магазині ви знайдете акрилові та акрилатні ґрунтовки, які точно вам підійдуть. Деякі економні майстри радять розбавляти клей ПВА з водою, роблячи таким чином так звану ґрунтовку. Почекавши, поки ґрунтовка повністю висохне, можна починати фарбування. Перш ніж почати фарбування, потрібно чітко розуміти, який колір ви хочете отримати в результаті. Іноді при фарбуванні деякі елементи ліпнини виділяють окремим кольором або відтінком. В такому випадку спочатку треба фарбувати фоновий колір.


Купити гіпсову ліпнину для дому   Чим фарбувати гіпсову ліпнину?


    Для початку розглянемо фарбування всього гіпсового елементу повністю в один відтінок. Для цього можна вибрати найбільш поширену і універсальну акрилову фарбу. Але пам'ятайте, що ґрунтувати тоді теж доведеться акриловою ґрунтовкою. Фарбувати можна звичайним пензликом, це досить зручно. Обов'язково простежте, щоб фарба потрапляла на всі елементи, особливо це стосується рельєфної ліпнини, яка має багато різних опуклостей. Тому рекомендують вибирати пензлик з довгим ворсом. Як правило, фарбування робиться в два шари, іноді додають третій. Важливо не поспішати і дати фарбі гарненько висохнути.

    Але цей спосіб далеко не єдиний. Наприклад, якщо ви замовили вже готовий виріб, його можна пофарбувати наступним способом. Залити в посудину відповідного розміру білу водоемульсійну фарбу. Потім ненадовго занурити в неї ліпнину. Коли гіпс вбере в себе фарбу, він стане відмінною ґрунтовкою для подальшого фарбування. Далі вам знадобиться малярний скотч. Ним ви повинні заклеїти поверхню, яку не плануєте фарбувати. Далі за допомогою балончика або пензлика малюєте попередньо вибраний візерунок. Якщо ви бажаєте виділити окантовку чи якийсь інший елемент, то після висихання можете заклеїти малярською стрічкою візерунок і пофарбувати її в потрібний колір.   Якою фарбою пофарбувати ліпнину?


    Деякі майстри рекомендують використовувати саме водоемульсійну фарбу, оскільки вона відмінно підходить для використання пульверизатором. Розпилювач радять з тієї ж причини, що й пензлик з довгим ворсом: оскільки поверхні, що знаходяться під вигинами рельєфних елементів і візерунків, добре профарбувати не так легко, то з допомогою компресорного розпилення це можна зробити набагато простіше. Невеликі гіпсові вироби розфарбовують навіть гуашшю або акриловими фарбами з дитячих наборів, після чого для стійкості покривають їх лаком.

    Якщо ви все ще не отримали відповідь на запитання «Якою фарбою фарбують гіпсову ліпнину?», то ми можемо сміливо сказати, що обравши для будь-яку якісну фарби, ви точно не помилитесь. Однозначно фарба не повинна бути занадто рідкою, щоб не було потьоків після висихання, а також занадто густою, щоб не було видно згустків фарби. Вид фарби не грає великої ролі. Підійде акрилова, водоемульсійна та вододисперсійна. Головне дотримуватися технології і уважно стежити за процесом фарбування.