ᐉ Що таке 3d панелі? — блог Gipster

Що таке 3d панелі?

Приклад використання гіпсових панелей gipster

Дизайнери всього світу постійно перебувають у пошуку нових ідей для інтер'єру. Деякі, особливо вдалі, рішення підхоплюються іншими дизайнерами і поширюються по всьому світу. Саме так сталося з тривимірними панелями. У тому вигляді, в якому вони представлені на нашому ринку, вони виникли близько десяти років тому у Сполучених Штатах. Технологія настільки сподобалася архітекторам, що незабаром перекочувала в Європу, а потім до нас. Як зрозуміло з самої назви, вони призначені для того, щоб додати приміщенню більш об'ємний вигляд. Їх особливістю також є гра світла і тіні, для посилення ефекту від якої іноді використовують підсвічування.


      Щоб зрозуміти, що таке 3д панелі насправді, найкраще їх побачити власними очима. Справжній бум на цей матеріал почався після того, як їх стали використовувати в телевізійних передачах, присвячених ремонту. Можна сказати, що після цього вони знайшли свою популярність у нашій країні. Причому використовувати їх почали не тільки в приватних будинках, але і в офісних приміщення, кафе, ресторанах, кінотеатрах, холах готелів, медичних закладів, будинків відпочинку і навіть в університетах і школах. Все завдяки незвичайному зовнішньому вигляду, який вони створюють, а також функціональності.


      По суті 3д панелі це квадратні вироби, з одного боку яких знаходитися рельєфна поверхня, що утворює сам малюнок, а з іншого боку рівна поверхня, яка добре прилягає до стіни. Вибір можливих візерунків настільки величезний, що перерахувати їх неможливо. Крім того існують дизайнерські панелі з ексклюзивними малюнками, зроблені на замовлення. Установка, або як кажуть майстри, інсталяція малюнка здійснюється дуже просто, і процес схожий на укладання великих керамічних плиток. У деяких випадках виробу кріплять на спеціальні металеві каркаси.


   Гіпсові 3д панелі, що це?


3d панелі з текстурою хвилі

      Можна просто почитати про гіпсові панелі, але де відповідь на запитання "навіщо вони потрібні і для чого їх використовувати"? Дійсно, гіпс є одним з найпопулярніших матеріалів для створення тривимірних панелей, чому ж? По-перше, гіпс є досить легким матеріалом. По-друге, при своїй легкості він досить міцний, застиглий скульптурний гіпс (не алебастр) дуже стійкий до пошкоджень. По-третє, якщо вам набрид колір, і хочете перефарбувати свою стінку, ви можете легко це зробити, не обтяжуючи себе здиранням попередньої фарби. По-четверте, варто зауважити, що такий матеріал має тривалий термін служби, до півстоліття.


    Що таке гіпсові панелі для стін?


      Тут відразу обмовимося, що гіпсові панелі в принципі призначені для стін, але бувають стельові і власне настінні варіанти малюнків. На стінах їх використовують у двох якостях: для облицювання приміщення повністю або для часткової облицювання - так званого зонування. Стельові панелі можуть закривати верх повністю, або бути призначені для створення окремого кута зі своїм інтер'єром. Добре виглядає в інтер'єрі тривимірна стіна, на який розташований телевізор, іноді таким чином виділяють великі акваріуми. Особливо ефектно такі інсталяції виглядають з добре підібраною підсвіткою.


      Сподіваємося, ми змогли відповісти на питання: звідки взялися 3d панелі? Будь-яка новинка рано чи пізно перетворюється на буденність, але, схоже, що з тривимірними панельними композиціями справа йде трохи інакше. Завдяки тому, що вони дають можливість створювати безліч варіантів в інтер'єрах, їх будуть використовувати ще дуже довго. Згодом ця новинка може перейти в ранг класики інтер'єру.