ᐉ Що таке гіпсова ліпнина — блог Gipster

Що таке гіпсова ліпнина


Фото гіпсової ліпнини для дому

    У пошуках нових рішень для інтер'єру багато дизайнерів звертаються до найновітніших технологічних прийомів. Але іноді варто зупинитися на хвилинку і згадати, що все нове це добре забуте старе. Ліпнина з гіпсу ось вже кілька тисяч років користується успіхом у декоруванні приміщень. Сучасні технології значно спростили цей процес, зараз практично кожен може дозволити собі прикрасити свій будинок красивими гіпсовими елементами. Завдяки унікальним властивостям, гіпсовим виробам можна надати практично будь-яку форму, робити всілякі орнаменти, які тільки дозволяє ваша фантазія.

    Що таке гіпсова ліпнина для дому? Насамперед, цей елемент декору додає приміщенню певного аристократизму, вишуканості та розкоші. Завдяки цим елементам можна відтворити пишну атмосферу палаців і розкішних бальних залів. Ви можете зробити величний прообраз Версалю просто у своїй квартирі. Якщо вам до душі монументальна античність, тут не обійтися без гіпсової ліпнини в стилі грецьких або римських колонад. Різноманітні молдинги пілястри, карнизи, кесони зроблять будь-яке приміщення дійсно унікальним. Сьогодні зовсім не обов'язково застосовувати дорогу ручну ліпнину, натомість можна вибрати готові заводські вироби, які будуть прекрасно гармоніювати з заздалегідь продуманим інтер'єром.   Історія гіпсової ліпнини


    Як і багато інших архітектурних рішень, ліпнина вперше зустрічається в Стародавньому Єгипті. Коли в часи перших династій на берегах Нілу почалося будівництво храмів, на стінах культових будівель початку з'являється художня ліпнина з гіпсу. Мабуть, процес випалювання гіпсового каменю був знайомий єгиптянам і задовго до цього, однак високохудожні твори з гіпсу почали з'являтися лише з формуванням держави і державної релігії. Найбільшого розквіту і популярності ліпнина досягла в другому тисячолітті до н. е., коли вона активно почала застосовуватися в оздобленні храмів, гробниць фараонів, а також жител для знатних осіб.

    З того часу у всьому світі почали ставити собі питання: «Що таке гіпсова ліпнина?». Як завжди, пояснювати взялися греки, які власне і ввели у вжиток слово «гіпсус», що перекладається як «киплячий камінь». Греки виокремили ліпнину в ранг окремого мистецтва і почали робити з гіпсу немислимі на ті часи речі. Гіпс застосовувався для прикраси колон і фасадів, також при виготовленні скульптур. Звичайно, більшість давньогрецьких шедеврів висічені з мармуру, однак дуже часто робилися гіпсові репліки відомих скульптур, також з гіпсу робили маленькі фігурки, які нагадували дитячі іграшки.


Грецька гіпсова ліпнина


    У Стародавньому Римі вже розуміли, що гіпсова ліпнина досить практичний матеріал, який можна використовувати як у храмах, так і в домашньому інтер'єрі. Римляни придумали спосіб отримання надміцної гіпсової ліпнини, змішуючи мармурову пудру з гіпсом. Після застигання цей матеріал було непросто відрізнити від справжнього мармуру. Скульптури з цього матеріалу, археологи знаходять як у місцях богослужінь, так і на віллах багатих римських громадян, які прикрашали ними свої апартаменти, сади, вітальні.Сучасна гіпсова ліпнина

   Звідки пішла сучасна гіпсова ліпнина


    У XX ст. гіпсова ліпнина перестала бути виключно превілегією багатих людей. Сьогодні ми можемо спостерігати у багатьох квартирах і будинках стелі і стіни, прикрашені ліпниною з гіпсу. Ще в радянський час з'являлося безліч скульптур з гіпсу, які робили як народні умільці, так і заслужені майстри. Спрощене виробництво гіпсових виробів дозволяє нам робити дизайнерські шедеври в стилі бароко, класицизму, модерну, не обмежуючи свою фантазію.