ᐉ Як кріпити гіпсові панелі? — блог Gipster
search
+380 68 177-66-43

Як кріпити гіпсові панелі?

     Останнім часом серед матеріалів для обробки приміщень особливим попитом користуються тривимірні гіпсові панелі – оригінальні, естетичні, дуже практичні. Гіпсові панелі 3Д купити зовсім нескладно – безліч компаній пропонують ці вироби в найрізноманітнішому виконанні від вітчизняних та іноземних виробників. Але як провести монтаж – звертатися до фахівців або обійтися своїми силами? Зрозуміло, що набагато простіше довірити цю роботу майстрам, які не тільки мають досвід такої роботи, а також оснащені всіма необхідними інструментами. Професіонали виконають кріплення швидко, якісно, але, звичайно, їм доведеться оплатити працю. Якщо ви вирішили заощадити на монтажі або просто вирішили спробувати себе в новій, цікавій справі, то можна закріпити гіпсові панелі для стін власноруч.


   Інструменти для монтажу стінових гіпсових панелей 3Д

     В першу чергу вам знадобиться спеціальний клей. Краще відразу купити гіпсові стінові панелі 3Д разом з клеєм – в магазині вам підберуть саме той склад, який найкраще підійде для вашого облицювання. Ідеальним варіантом буде придбати клей, випущений виробником, який виготовив облицювання. Крім матеріалів, знадобиться комплект інструментів, який в нашому випадку буде зовсім не складним:

 • Купити гіпсові панелі для декору стінплоский шпатель 180 мм;
 • зубчастий шпатель 200 мм;
 • перфоратор;
 • бур по бетону;
 • валик 180 мм;
 • малярська кисть 20 мм;
 • міксер-насадка;
 • рулетка;
 • рівень;
 • олівець.

    Крім цього, потрібно придбати витратні матеріали:

 • шкурка шліфувальна No80, No120, No180;
 • шпаклівка гіпсова;
 • шпаклівка фінішна;
 • дюбелі для бетону;
 • саморізи;
 • грунтовка глибокого проникнення;
 • малярська стрічка.

    Як бачимо, комплект матеріалів та обладнання для роботи досить простий. А те, чого не виявиться в арсеналі домашнього майстра, легко можна купити в найближчому господарському магазині.   Підготовка до роботи з гіпсовими 3D панелями для стін


     Монтувати гіпсові 3D панелі для стін можна навіть на нерівній поверхні, але ми не рекомендуємо цього робити, так як тоді доведеться накладати клей занадто товстим шаром, що, природно, призведе до його суттєвої перевитрати. Набагато вигідніше заздалегідь вирівняти стіни, збивши перфоратором нерівності, зашпаклювавши найбільші вибоїни. Найкраще панелі для стін монтуються на гіпсокартон – облицьована ним стіна заощадить вам час і клей.

     Підготовлену, знепилену стіну потрібно поґрунтувати, лише після цього можна приступати до розмітки. Використовуючи рівень, рулетку та олівець, наносимо горизонтальні і вертикальні лінії, до яких будемо прив'язуватися при установці елементів тривимірного панно. Гіпсові 3D панелі для стін, ціна яких доступна, але далеко не дешева, потребують попереднього викладення на підлозі. Це дозволить уникнути неприємностей, пов'язаних з неправильною стикуванням малюнка чи навіть псуванням облицювання. Напевно, перш ніж купити гіпсові панелі, їх дизайн ретельно підбирався. Саме тому, щоб результати роботи не розчарували, варто витратити трохи часу на складання гіпсового «пазлу» на підлозі.   Поради по кріпленню гіпсових панелей


Купити трьовимірні білі гіпсові панелі На частину стіни гладким шпателем наноситься приготований за допомогою міксера-насадки клей. Шар клею вирівнюється знизу вгору зубчастим шпателем, а надлишки видаляються. Керуючись нанесеною розміткою, панелі прикладаються до стіни, і притискаються. У процесі цієї відповідальної роботи дуже важливо стежити за тим, щоб малюнок елементів сходився. Якщо стіна облицьована гіпсокартонними листами в один шар, то краще додатково закріпити кожну панель дюбелями і саморізами до капітальної стіни через лист. Кожен елемент фіксується у чотирьох точках, при цьому важливо не докладати зусиль при закручуванні шурупів – панелі можуть пустити тріщину, доведеться докуповувати гіпсові 3Д панелі замість пошкоджених. У кутах, на колонах та в інших складно доступних місцях, де цілу панель розмістити не виходить, використовують розпиляні елементи – гіпсові панелі чудово розпилюються ножівкою по металу.

     Після того, як останній елемент закріплений, потрібно заробити шви, щоб поверхня виглядала монолітною. Для цього використовують спеціальні шпаклівки, призначені для зароблення стиків. Висохлу шпаклівку шліфують шкіркою, після чого готову поверхню очищають від пилу. Якщо ви вирішили гіпсові купити панелі під фарбування, то ідеальним покриттям для них буде акрилова або латексна фарба. Також гарно показали себе недорогі водоемульсійні фарби. Не забувайте, що перш ніж проводити фарбування поверхню стіни потрібно поґрунтувати за допомогою валика.

     Якщо все зроблено правильно, то ви точно залишитеся задоволені своєю роботою і зможете вважати себе фахівцем з тривимірного облицювання.