ᐉ Як виготовити гіпсові панелі своїми руками? — блог Gipster

Як виготовити гіпсові панелі своїми руками?

    Тривимірні гіпсові панелі – це сучасний оздоблювальний матеріал, який поєднав у собі естетичну привабливість, простоту монтажу та чудові експлуатаційні якості. Гіпсові панелі 3Д можна купити як у магазинах будівельних матеріалів, так в онлайн-магазинах – в асортименті представлений великий вибір виробів різного оформлення. Але кожен, хто звертає свою увагу на цей матеріал, напевно задається думкою – чи можна виготовити такі панелі для стін, чи зможуть такі вироби замінити продукцію, випущену на фабриці?

     Виявляється, технологія, за якою виготовляються гіпсові панелі для стін, зовсім не складна. За наявності бажання цілком можна виготовити якісне облицювання власноруч. Звичайно, гіпсові стінові 3Д панелі простіше купити, але, погодьтеся, зроблені своїми руками вироби набагато цінніші.

     Як і багато інших декоративних елементів для інтер'єру, гіпсові 3D панелі для стін виготовляються методом лиття у форму. Саме тому, перш ніж приступати до роботи, необхідно придбати або замовити цей недорогий, але дуже важливий в роботі інструмент. Форми можуть бути виготовлені з найрізноманітніших матеріалів. Але якщо ви не збираєтеся налагоджувати велике серійне виробництво, вам підійде недорогий варіант з пластику. Набагато важливішим моментом є підбір малюнка форми – вибір варіантів досить великий, але не завжди можна швидко знайти саме те, що вам потрібно. На жаль, буває так, що купити гіпсові 3Д панелі з симпатичним малюнком набагато простіше, ніж знайти форму, для їх виготовлення.   Матеріали для роботи з гіпсовими панелями

      Якщо ви твердо вирішили, що гіпсові панелі купити не так приємно і вигідно, як виготовити, то сміливо вирушайте в магазин будівельних матеріалів за компонентами. Для роботи знадобляться:

  • гіпс;
  • фіброволокно;
  • вапно;
  • ємність для замішування розчину;
  • міксер-насадка на дриль;
  • дриль.

     Фіброволокно відіграє важливу роль при виготовленні панелей, оскільки є своєрідною арматурою, що скріплює виріб. На жаль, знайти це волокно в магазині можна не завжди, але це не привід відмовлятися від свого наміру – фібру можна замінити якісним річковим піском.

    В ідеалі для виготовлення плитки з гіпсу потрібен спеціальний стіл, що вібрує . Це обладнання забезпечує рівномірне заповнення всіх порожнин у формі розчином, таким чином дозволяє отримати ідеальні вироби без раковин та інших дефектів. Для разового виробництва плитки в домашніх умовах навряд чи варто купувати або орендувати таке обладнання – достатньо стежити за рівномірним наповненням форми.   Процес виготовлення гіпсових 3Д панелей для стін


 

    Розчин замішується з розрахунком 2 літри води на 300 грамів вапна і 2,7 кг будівельного гіпсу. Ця пропорція є дуже приблизною, тому консистенцію складу можна регулювати, додаючи ще 100-200 грамів гіпсу. Також в ємність з інгредієнтами укладаємо фіброволокно. Маса цього компонента не має перевищувати 1% від маси гіпсу. Якщо замість фібри використовується пісок, то його треба взяти на 100 грамів більше, але при цьому на стільки ж зменшити кількість гіпсу. Після того, як всі компоненти зібрані, розчин необхідно ретельно перемішати за допомогою насадки-міксера. Розчин можна вважати готовим, якщо він повністю однорідний і без грудок.

     Готовий склад акуратно заливаємо в 3Д форму, злегка струшуючи. Після того, як форма повністю заповнилася, залишіть її в нерухомому стані доти, поки гіпс не застигне. Витягувати панелі з форми можна тільки тоді, коли розчин повністю застигне, інакше можна зіпсувати виріб. Застигають вони досить швидко. Тому, маючи лише одну форму, за добу можна виготовити 8-10 квадратних метрів облицювання. При дотриманні технології, максимальної акуратності, вироблені таким нехитрим способом панелі, виглядають не гірше ніж ті, які пропонують магазини оздоблювальних матеріалів.

     Окремо варто згадати, що деякі фахівці рекомендують додавати в розчин полімерні добавки, які забезпечують панелям ідеальну, майже глянцеву поверхню. Експериментувати з цими речовинами не варто, так як технологія виготовлення такої плитки дещо відрізняється від описаної вище і навряд чи підійде для домашнього застосування.

     Самостійне виготовлення плиток з гіпсу є дуже вигідною справою з досить незначними витратами. Якщо гіпсові 3д панелі, ціна яких досить помірна, виготовлені своїми руками, то це дозволяє заощадити на облицюванні стін або стель ще більше коштів, яким напевно знайдеться застосування у випадку, якщо в квартирі або будинку відбувається ремонт.