ᐉ Як виготовити вироби з гіпсу — блог Gipster

Як виготовити вироби з гіпсу

  Різновиди гіпсових виробів 

 Гіпс – один з найбільш древніх і практичних матеріалів, який тільки використовувало людство. Багато століть з цього матеріалу робилися найрізноманітніші предмети, XXI століття не стало винятком. Незважаючи на появу нових технологій і сучасних матеріалів, потреба в гіпсових виробах нікуди не зникла, швидше навпаки. Широта використання суттєво зросла, так як всілякі дизайнерські рішення ставлять все нові завдання, здійснити які під силу лише маючи у своєму розпорядженні такого роду матеріал. Ми спробуємо розповісти вам, як зробити різні гіпсові речі самому.

     Перш ніж зрозуміти, як робити вироби з гіпсу, ознайомось з особливостями цієї сировини. Гіпс добувають зі спеціальних гіпсових порід. Гіпсовий камінь видобувається у спеціальних родовищах, яких в нашій країні достатньо. Щоб не надто заглиблюватися в хімічні подробиці скажемо лише, що матеріал відноситься до класу сульфатів. Виділяють два види гіпсу: алебастр і селеніт.   Як зробити вироби з гіпсу?

     З гіпсу можна робити як максимально прості, так і досить складні речі. Розглянемо для початку найпростіші варіанти. Припустимо, ви хочете зробити настінну тарілку з гарним візерунком. Це можуть бути абсолютно різні малюнки, починаючи від квітів, закінчуючи емблемою улюбленого футбольного клубу. Виберіть потрібний вам малюнок і роздрукуйте його. Далі для зручності можете наклеїти зображення на більш цупкий папір, наприклад картон. Потім виріжте по контуру вибране зображення. Частини композиції слід намочити водою і покласти на дно посудини. Малюнок повинен вміститися на плоскому дні посудини. Далі можна розводити гіпс і накладати його шаром не більше ніж 1,5 см. Після всього вам залишається лише почекати близько 15-ти хвилин і акуратно відокремити відбиток від дна. В кінці можна лише підрівняти крайки за допомогою скальпеля.

      Можна робити і більш складні вироби з гіпсу. Особливою популярністю користується гіпсова ліпнина, яка прикрасить будь-яке приміщення і додасть йому унікальну красу. Перед тим як переходити до більш масштабних робіт варто потренуватися на дрібних виробах. Якщо необхідний досвід у вас є, можете сміливо переходити до справи. Запасіться терпінням, потрібними інструментами, розхідними матеріалами, а вже потім починайте роботу. Оберіть симпатичний вам ескіз, але врахуйте, що він повинен вписуватися в загальний інтер'єр приміщення. Не намагайтеся робити копії елементів античних колон, якщо у вас квартира виконана в стилі хай-тек.


Купити гіпсові розетки від виробника    Декоративні вироби з гіпсу своїми руками

     Спершу зробіть ескіз, або як його ще називають «матрицю». Якщо ваші таланти дозволяють вам, ви можете зробити ескіз самостійно з пластиліну або іншого матеріалу. Якщо ж талантів скульптора ви в себе не виявили, можете скористатися готовими поліуретановими виробами, які продаються в будівельних магазинах. Наступний етап — створення форми, тут рекомендують використовувати силікон, так як новачкам з ним працювати набагато легше. Змішавши силікон і силіконову оливу, ви отримаєте консистенцію, яку треба акуратно нанести на матрицю. Наносити потрібно акуратно, не допускаючи пропусків і утворення міхурів. Рекомендується робити не менше трьох шарів, кожному з яких потрібно дати висохнути кілька годин (до 3-х).

    Для створення виробів з гіпсу в домашніх умовах часто роблять спеціальну опалубку, в яку поміщають ескіз (матрицю) і заливають силіконовою сумішшю. Робиться цей процес у кілька шарів, щоб дати силікону висохнути. Пізніше ескіз можна легко дістати і обробити зсередини. Далі йде заливка безпосередньо гіпсом, яка робиться будівельним шпателем. Після висихання гіпсу ви отримаєте необхідну ліпнину, яку завдяки властивостям силікону легко дістати.

    Технологія виготовлення гіпсових виробів може бути різною залежно від складності малюнка і його призначення. За умови достатньої фантазії автора можна робити хитромудрі малюнки і рельєфи класичних та оригінальних стилів.