ᐉ Як клеїти вироби з гіпсу — блог Gipster

Як клеїти вироби з гіпсу

   
     Гіпсова ліпнина користується величезною популярністю завдяки своїй універсальності, а також порівняно невисокою ціною. Прикріпити такі елементи нескладно і для цього не обов'язково звертатися по допомогу до спеціальних майстрів. Способи монтажу можуть бути досить різними і залежать від форми і від ваги виробу. Не забувайте, що далеко не всі приміщення підходять для подібної обробки. Наприклад, в приміщеннях з низькими температурами або в кімнатах з підвищеною вологістю їх використовувати не варто. Це стосується, наприклад, ванних кімнат. Але якщо ваша ванна досить добре вентилюється і вологе повітря там не застоюється, то можна сміливо використовувати цей вид декорування.


   Як приклеїти гіпсову ліпнину


Процес поклейки гіпсової ліпнини

    З досить легкими деталями проблем виникнути не повинно, бо прикріпити їх можна за допомогою звичайного клею. Як правило, використовують монтажний клей або ПВА. Ще рекомендують використовувати гіпсовий розчин. Перш ніж наносити клей або гіпсову суміш, поверхню виробу шліфують наждачним папером, для того щоб надати їй шорсткості. Потім можна наносити клей і приставляти вироби до поверхні. Притиснувши гіпсовий предмет до поверхні потрібно дати йому кілька хвилин, щоб відбулося взаємодія клеючої речовини з поверхнею.

    Далі може постати питання, як клеїти гіпсову ліпнину більшої ваги. Тут теж немає особливих секретів. Для того, щоб елемент був прикріплений як слід, роблять спеціальний клейовий розчин. В його склад входять:

 • Клей ПВА (60%)
 • Вода
 • Гіпс

    Воду і гіпс розмішують до консистенції густої сметани. Поверхні слід завчасно поґрунтувати водою з клеєм. Вироби також обробляють наждачним папером і зволожують. В деяких випадках, якщо гіпсова конструкція великих розмірів, застосовують дюбелі, розміщуючи їх через кожні 15 см. Прорізні отвори потім обробляють гіпсом, так щоб вони стали непомітними.


   Як зміцнити вироби з гіпсу


    Ті, хто працюють з гіпсом, напевно знають, що міцність гіпсу буває різною, залежно від марки. Гіпс перевіряється вигин і стиск спеціальними випробуваннями, і таким чином виділяють 12 марок гіпсу за міцністю: від Г2 до Г25. Однак для зміцнення елементів часто використовують додаткові речовини. Наприклад, готові вироби радять просочувати купоросом різних металів (цинковим, мідним, залізним). Також для зміцнення використовують свіжогашене вапно, яке додають перед затвердінням гіпсу у форму. Готові частини можна обробити глауберовою сіллю, що також позитивно позначиться на твердості виробу.


Декор дому гіпсовою ліпниною   Чим краще клеїти гіпсову ліпнину


    Будь-яка, навіть найдосконаліша ліпнина може виявитися недовговічною, якщо її неправильно або погано приклеїти до поверхні. Сьогодні існує великий вибір різних варіантів для клеєння ліпнини, вам потрібно лише підібрати правильний, виходячи з кількох головних параметрів. Насамперед, це:

 • Поверхня, на яку ви будете клеїти виріб
 • Можливість подальшої обробки ліпнини
 • Температура в приміщенні
 • Вологість

    Навчившись правильно клеїти ліпнину, можна приступати до поклейки вибору. Розглянемо основні види:

 • Шпаклювальний клей. Його застосовують в тому випадку, якщо гіпсовий виріб вже закріплено саморізами, а також для зароблення стиків.
 • Силіконовий клей. Не вимагає застосування саморізів, призначений для невеликих гіпсових конструкцій
 • Стикувальний клей. При правильному використанні зробить гіпсову конструкцію, що складається з декількох деталей, монолітною
 • Універсальний клей. Назва говорить сама за себе, підходить як для кріплення виробів, так для зароблення швів.

     Правильний клей для гіпсової ліпнини дуже важливий у декоруванні, оскільки гіпсові елементи, які не закріплені належним чином, можуть просто відстати від поверхні, а повторне їх кріплення буде ще складнішим. Тому краще одразу вибрати хороший монтажний клей. Окремо зверніть увагу на рекомендації до використання сумішей, деякі з них призначені тільки для роботи в приміщеннях, а також мають протипоказання до низьких температур (від +10 і нижче).