ᐉ Як кріпити панелі 3d — блог Gipster

Як кріпити панелі 3d

      3d панелі стали новим словом в дизайні інтер'єрів, і багато дизайнерів роблять свої проекти з їх використанням. Але навіть без дизайнерської допомоги ви самі можете придумати застосування цього ноу-хау в своєму будинку або квартирі. Якщо ви вже точно для себе вирішили, що будете їх встановлювати, неминуче постане питання, як це зробити? Можна пошукати досвідчених майстрів, які вже встигли набити руку у цій справі. Їхні послуги можуть коштувати недешево, але ви будете впевнені в якості монтажу. Звичайно, завжди є ризик, що майстри виявляться не зовсім відповідальними, і потрібно буде все переробляти. Саме тому багато хто пробує кріпити панелі власноруч.


   Отже, вас цікавить, як кріпити гіпсові панелі 3d?


Процес монтажу гіпсових панелей


      Якщо ви до цього вже займалися такими речами як установка натяжних стель або іншими подібними процесами, то цей досвід буде вам корисний. Для гарного монтажу обов'язково потрібно провести вирівнювання стіни. Також використовують спеціальний каркас, з допомогою якого можна приховати нерівності на стіні. Деякі майстри рекомендують скористатися фінішною шпаклівкою, однак більшість радить цього не робити, щоб отримати оптимальне зчеплення клею з поверхнею. Чорнова штукатурка підійде краще. Одна з головних наступних процедур, це правильна розмітка, від неї залежатиме, наскільки рівним вийде малюнок.

     Після підготовчих процедур, перейдемо до того, як встановити 3d панелі. Визначтеся з тим, чи хочете ви встановлювати візерунок від самої підлоги, або над плінтусом. Правильніше встановлювати вище плінтуса, щоб не пошкодити її під час прибирання або іншими діями. Самі панелі перед установкою рекомендується деякий час потримати в приміщенні (близько двох діб), щоб вони звикли до термоумов вологості в кімнаті, і не деформувалися надалі. Особливо легкі конструкції можуть кріпитися на рідкі цвяхи, але більшість кріпиться саморізами на каркас.


   Як клеїти 3d панелі для стін, і який клей використовувати?


      Щоб бути повністю впевненим у надійності поклейки, слід уважно підійти до вибору клею. Різні навчальні відео від домашніх умільців багато розповідають про саморобні клеї, які коштують копійки і будуть тримати гіпс довго, однак ми радимо не ризикувати, а придбати спеціальний клей. В будь-якому будівельному магазині ви знайдете кілька найменувань гіпсового клею, за цілком прийнятну ціну. Також відмовляйтеся від клею на цементній основі, для гіпсу він у більшості випадків не підійде.

      Коли клей обраний, залишається визначитися, на що клеїти гіпсові панелі 3d. Крім того, що стіна повинна бути рівною, необхідно зробити її попереднє очищення. Всі зайві деталі слід прибрати, це можуть бути:

  • Штукатурка, що виступає
  • Не до кінця обдерті шпалери

  • Дроти, які стирчать та ін.

     Після того як ви прибрали зайве, бажано пройтися по поверхні щіткою. Далі потрібно скористатися кварцовою ґрунтовкою, яка забезпечить шорсткість на стіні для кращого прилягання клею і гіпс надійніше «сяде» на стіну. Щоб поґрунтувати поверхню, можна використовувати пензлик або валик.


   На що кріпляться панелі 3d?


Купити гіпсові панелі в квартиру

     Перед тим як почати кріпити панелі, потрібно заздалегідь розкласти їх у кімнаті на підлозі, і розмістити всі стики на візерунку так, як вони повинні виглядати безпосередньо на стіні. Далі можна приступати до поклейки. Якщо ви не досвідчений майстер, то не поспішайте робити відразу багато клейової маси, так як ви можете не встигнути її використати до того, як вона засохне. Для встановлення першого ряду найчастіше використовують фіксувальний профіль, який допоможе тримати перший ряд панелей. Інсталювати панелі слід знизу вгору. Ряди повинні бути горизонтальними. Іноді на звороті виробів для зручності роблять нумерацію, відповідно до якої треба клеїти панелі.


      На питання, чим клеїти 3д панелі, відповісти досить просто. Знадобиться звичайна сталева кельма для нанесення гіпсового клею, а також гнучкі шпателі для закладення стиків між різними частинами. Після шліфування стиків наждачним папером вам ще раз знадобиться ґрунтовка, щоб обробити стики. Якщо всі технології витримані, то повинна вийти прекрасна 3д інсталяція.