ᐉ Як пофарбувати гіпсову ліпнину? — блог Gipster

Як пофарбувати гіпсову ліпнину?

    Вироби з гіпсу допомагають створювати унікальний антураж в будь-якому приміщенні, завдяки цьому вони користуються великою популярністю серед сучасних дизайнерів і майстрів. Фарбувати їх досить легко: для цього можна використовувати акрилові, вододисперсійні і водоемульсійні фарби. Перевагою гіпсових рельєфних елементів є те, що їх можна стилізувати під різні колірні гами, починаючи від деревини і закінчуючи позолотою. Така імітація поверхні досягається спеціальними пігментами, які додають у фарбу. Для ще більшої реалістичності, ліпнину можна покрити металевою фольгою.  Гіпсова ліпнина під золото   Як пофарбувати ліпнину під золото?


    Позолота ліпнини — один з найбільш поширених способів фарбування, який надає житлу аристократизму і відчуття багатства. Сам процес вимагає певних умінь і посидючості, але ви точно залишитеся задоволені результатом. Перед тим як починати, потрібно зробити всі процедури з очищення поверхні: шліфування, вирівнювання, закладення всіх тріщин. Обов'язковий етап – ґрунтування. Для цього використовують або спеціально куплену ґрунтовку, або клей. Після того, як ґрунтовка висохне, спеціальну позолотну пасту змішують з клеєм і наносять на поверхню. Далі роблять безпосередньо золочення з допомогою сусального золота або його замінника поталі. Пізніше поталь покривають лаком.


    

  Як пофарбувати ліпнину під дерево?Гіпсова ліпнина під дерево


    Дуже оригінально і незвично виглядає фарбування ліпнини під дерево. Подібний ефект надають стельовій ліпнині, плінтусам або іншим елементам. Головне завдання полягає в тому, щоб надати гіпсу деревну текстуру. Звичайно, якщо ви маєте художній талант, то зможете самі підібрати фарби під текстуру. Проте зараз існують спеціальні дворівневі фарби для патинування, які суттєво полегшують завдання. Головне з допомогою пензлика робити рухи, які імітують волокнистість деревини, його текстуру. Для створення прожилок краще використовувати не занадто густий пензлик.


 

  Як пофарбувати ліпнину під мармур?   

Якщо ви хочете,щоб у вашому домі витав дух античності або середземноморського узбережжя, можете пофарбувати гіпсові елементи під мармур. Для створення такого ефекту потрібно дочекатися повного висихання гіпсового виробу, а потім гарненько пензликом просочити його оліфою. В процесі просушування гіпс набуває вид мармуру. Після цього його можна покрити лаком для захисту. Ця не затратна процедура допоможе гарно декорувати каміни, колони, кронштейни та інші елементи.Гіпсова ліпнина під старовину   Як пофарбувати ліпнину під старовину?


    Навмисне «зістарювання» гіпсової ліпнини для надання їй антикварного вигляду називається патинуванням. Для створення ефекту старовинної бронзи можна використовувати стандартний набір інструментів: ґрунтовку, пензлики і власне фарбу. Для початку проводиться ґрунтовка оліфою, яка додасть гіпсу жовтуватий відтінок. Далі з допомогою фільончастого пензлика можна починати фарбування. Фарбу потрібно наносити рівномірно, а для попадання в найважчі місця використовувати пензлики менших розмірів. Щоб більш рівномірно покрити поверхню беруть спеціальну ганчірочку-тампон.Гіпсова ліпнина під сталь   Як пофарбувати ліпнину під сталь?


    Іноді дизайнерам приходять в голову різні варіанти інтер'єру, що поєднують в собі елементи хай-теку. В такому разі фарбування гіпсової ліпнини сталевим кольором може надати свою родзинку. Для цього гіпс потрібно просочити нітролаком. Оліфу тут не рекомендують, так як вона може не поєднуватися з деякими аерозольними фарбами. Фарбу може просто роздути. Потім гіпс можна тонувати темним кольором, а пізніше вибрати балончик автомобільної фарби потрібного вам металевого відтінку.