ᐉ Як різати гіпсові панелі в домашніх умовах — блог Gipster

Як різати гіпсові панелі в домашніх умовах

      Останнім часом на ринку оздоблювальних матеріалів з'явилося чимало цікавих новинок, які відразу ж припали до душі нашим споживачам. Однією з найбільш цікавих і популярних є гіпсові панелі 3Д. Завдяки цим виробам можна докорінно змінити будь-який звичайний інтер'єр і зробити його не тільки привабливим, але і унікальним. Але для того, щоб обробка виглядала ідеально, важливо правильно провести монтаж покриття, а це, в свою чергу, вимагає точної розмітки і розрізання деяких елементів там, де це потрібно. Як різати гіпсові панелі, щоб вони лягли рівно і акуратно?


   Інструмент для різання панелей

     Закордоном, де панелі з гіпсу використовуються для стін і стелі досить давно, виробники випускають спеціальні інструменти, для роботи з цим матеріалом. Серед всіляких інструментів є і спеціальні пристосування, призначені для різання. Їх можна відшукати і у нас в країні. Звичайно, купувати інструмент для разової роботи не вигідно, але як різати гіпсові панелі на фрагменти у цьому випадку? 

      Щоб попрацювати з панелями одноразово, не потрібні спеціальні пристосування. Як показує досвід, для нарізання можуть підійти звичайні інструменти, присутні в арсеналі кожного обробника. Тонкі елементи облицювання можна акуратно і швидко розрізати ножем для гіпсокартону або навіть звичайним гострим ножем. Товсті панелі і вироби з високим рельєфом відмінно ріжуться ножівкою по дереву з дрібними зубцями або ножівкою по металу.


   Приступаємо до різання 3д панелей 

    Перед тим як гіпсові панелі будь-якого розміру різати, важливо точно визначити елементи, які потрібно розпиляти. Уникнути помилок можна розклавши панно на підлозі навпроти стіни, на якій належить виконати монтаж. Коли фрагменти, які потребують обробки визначені, можна приступати до різання. Роботи проводяться в такому порядку:


  • Розмітка панелей за допомогою лінійки, косинця і олівця;
  • Розпилювання панелей або їх розрізання ножем;
  • Обробка лінії розпилу дрібною шліфувальною шкуркою, для усунення нерівностей.

    Перед тим, як різати гіпсові панелі, ціна яких може бути досить високою, потрібно забезпечити собі зручне робоче місце, що виключає випадкове ушкодження виробів. Ні в якому разі не можна займатися обробкою гіпсових виробів «на коліні» - в цьому випадку ризик зіпсувати елемент особливо великий. Для різання зазвичай використовують стіл або верстак з гладким, бажано тканинним покриттям. 

    Як ми бачимо, різати гіпсові панелі 3Д можна за допомогою найпростіших інструментів. , не є особливо складною. Ми впевнені, що з цим завданням впорається абсолютно будь-яка людина, навіть без досвіду роботи з цим матеріалом. Основне правило, яким завжди потрібно керуватися при різанні гіпсових панелей і будь-яких інших матеріалів – це не поспішати. На жаль, неправильно розрізаний фрагмент відновити не вдасться і, поквапившись або не перевіривши розмітку, можна зіпсувати частину покриття.