ᐉ Стилі гіпсової ліпнини — блог Gipster

Стилі гіпсової ліпнини

    За допомогою гіпсу можна створити немислиму кількість різних шедеврів для інтер'єру, проте дизайнери рекомендують дотримуватися єдиного стилю, аби всі елементи виглядали органічно. Якщо ви точно знаєте, як повинна виглядати ваша кімната після ремонту, можете сміливо використовувати ліпнину. Вона додасть незабутній антураж, зможе підкреслити будь-який стиль. Звичайно, ліпнина — універсальний спосіб декорування. Вона може використовуватися для будь-якої ідеї, але все ж є певні стильові, дотримання яких допоможе найбільш чітко ралізувати свій задум.

Ілюстрація гіпсової ліпнини в грецькому стилі


   Ліпнина в грецькому стилі


    Античність багато століть поспіль надихає архітекторів та дизайнерів на створення стилізованих інтер'єрів. Для гіпсової ліпнини в грецькому стилі характерні наступні особливості:

  • Велика кількість рельєфів та хитромудрих зображень
  • Реалістичність фігур
  • Білосніжний колір

    Однією із перших асоціацій з Древньою Грецією, напевно, будуть колони. Недарма саме греки почали використовувати архітектурні ордери для колонад та горизонтальних елементів. У невеликих квартирах для економії місця використовують напівколони. Для цього стилю характерне використання арок, античних гіпсових панно із зображенням героїв давньогрецьких міфів.


  Ілюстрація гіпсової ліпнини в стилі барокко Гіпсова ліпнина у східному стилі


    Багатство, розкіш і атмосферу казки «1001 ніч» допоможе створити ліпнина зі східними елементами. Подібні роботи ви можете побачити в ресторанах східної кухні, де часто намагаються зробити зал схожим на палаци східних правителів. Таку красу можна зробити у своєму домі. Особливою є ліпнина з етнічними орнаментами, якою можна прикрасити стіни або стелю. Характерні близькосхідні аркові вікна також прикрашаються ліпниною. Спеціальні гіпсові решітки для вікон створюють складні візерунки, які нагадують арабську в'язь.


    Гіпсова ліпнина в єгипетському стилі


    Єгипет є тим місцем, звідки поширилася на весь світ практика гіпсової ліпнини. Таємничість єгипетської культури манить багатьох, тому немає нічого дивного в популярності єгипетських образів. Для цього стилю характерний золотистий колір, а також поєднання чорного та золотого кольорів. Ліпнина зображує класичні єгипетські сюжети, які можна доповнити різними фігурками. Поєднуючи гіпсові елементи і текстиль, можна домогтися незабутньої атмосфери, якій позаздрила б сама Клеопатра.


   

Ілюстрація гіпсової ліпнини в хай тек стилі

  Гіпсова ліпнина в стилі бароко


    Бароко з'явився в XVII столітті в Італії. Відтоді всі, хто хоче показати своє багатство, віддають перевагу саме йому. Тут головне знайти і витримати тонку грань між помпезністю і стриманістю. Ліпнина може покриватися сусальним золотом або стилізуватися під мармур. Деталі ліпнини можуть містити різні зображення живої природи: листя, дерева, плоди, а також зображення різних фантастичних тварин чи екзотичних птахів.


   Ліпнина в стилі хай тек


    Стиль хай тек є одним із найбільш врівноважених та спокійних. Багато хто стверджує, що ліпнина тут не може бути використана за жодних обставин. Але це не зовсім так, адже суворі прямі стельові карнизи і плінтуси із мінімальним візерунком можуть бути прекрасним доповненням до металевого і скляного дизайну. Різні геометричні зображення прекрасно впишуться в аскетичну хайтеківську квартиру.


   Гіпсова ліпнина в стилі лофт


    Лофт зародився в індустріальних районах Нью-Йорка, тому передбачає надзвичайну реалістичність всього навколо. Оскільки квартири лофт найчастіше робили в покинутих приміщеннях колишніх фабрик та заводів, обробка повинна бути відповідною. Гіпсову ліпнину застосовують як елемент, щоб підкреслити певну недбалість інтер'єру. Іноді в такому випадку гіпс спеціально «зістарюють», щоб створити враження старих пошарпаних стін. Також стики замазують лише фрагментарно роблячи таким чином ефект старої штукатурки. Такий стиль найбільше підходить для представників богеми і бунтарів.


Купити сучасну гіпсову ліпнину


   Гіпсова ліпнина в сучасному інтер'єрі


    Ліпнина ось вже кілька тисяч років прикрашає будинки людей. Сучасні дизайнери постійно намагаються відшукати нові способи інтегрувати ліпнину в інтер'єр. Вони комбінують икористовують новітні способи обробки, а все для того, щоб створити неповторну атмосферу в конкретному місці. Ліпнину часто використовують, щоб вирішити суто технічні проблеми: нерівні стіни; труби, що стирчать; лічильник, розташований на видному місці й інші. Головне пам'ятати: не варто боятися експериментів, а ліпнина в цьому випадку чи не найкращий помічник.